NASZA MISJA

Drodzy Pasażerowie,

Już od 1945 roku świadczymy dla Państwa usługi w publicznym, autobusowym, transporcie zbiorowym. Przez te wszystkie lata dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych pracowników każdego dnia nasze usługi docierają właśnie do Was.

Staramy się wychodzić naprzeciw Waszym oczekiwaniom i z pełnym zrozumieniem odpowiadać na Wasze potrzeby. Od wielu lat podejmujemy szereg działań i dokładamy wszelkich starań aby cena oferowanych usług była możliwie jak najniższa i nie stanowiła znaczącego obciążenia dla domowych budżetów.

Ddbamy o Wasze bezpieczeństwo!

Dzięki naszej pracy możecie dotrzeć bezpiecznie do celu. Jako lider rynku autobusowego transportu publicznego będziemy nadal wypełniać naszą misję bycia odpowiedzialnym, zaufanym i bezpiecznym dostawcą usług przewozowych.

Jesteśmy blisko Was!

 

NASZA HISTORIA W PIGUŁCE

W dniu 1 lipca 1945 roku powstała samodzielna organizacja samochodowa pod nazwą „Państwowa Komunikacja Samochodowa”.  Tabor składał się z nowych i używanych samochodów marki ZIS oraz GAZ, w małej ilości amerykańskich samochodów przekazanych przez Armię Czerwoną, a także zbieraniny różnych pojazdów pozostawionych przez okupanta.

Dworzec Autobusowy w Poznaniu stanowiący własność byłej Spółdzielni Autobusowej wskutek działań wojennych został doszczętnie spalony. Jesienią 1945 roku przystąpiono do odgruzowywania i odbudowy zniszczonego obiektu. W dniu 1 czerwca 1946 roku oddano do eksploatacji odbudowany ze zniszczeń wojennych budynek Dworca Autobusowego w Poznaniu.

Po wielu latach i wielu zmianach zachodzących w kraju a także w PKS Poznań, z dniem 1 lipca 1990 roku powstało przedsiębiorstwo państwowe pod nazwą: ”Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej” w Poznaniu.

W dniu 1 listopada 2009 roku Przedsiębiorstwo przekształciło się w Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Poznaniu Spółka Akcyjna.

W 2010 r., na wniosek Prezydenta Miasta Poznania, nastąpiła komunalizacja spółki, w wyniku której PKS Poznań S.A. stał się własnością miasta Poznania.

W 2013r. Dworzec Autobusowy PKS Poznań S.A. zmienił oblicze. 23 listopada 2013 r. odprawa pasażerów rozpoczęła się na Nowym Dworcu Autobusowym Poznań Główny.

w 2019r. Dworzec Autobusowy w Poznaniu przy ul. Stanisława Matyi 2 przeszedł w zarząd spółki ZKZL Sp. z o.o.